W dniach 13 – 16 czerwiec 2016 roku został zorganizowany 7 dniowy wyjazd turystyczny o charakterze integracyjnym dla 30 osób niepełnosprawnych, w tym niepełnosprawnych ruchowo, podczas którego uczestnicy otrzymali możliwość zwiedzania Wrocławia i okolic. Beneficjenci projektu zamieszkali w hotelu Śląsk, położonym we Wrocławiu skąd codziennie z przewodnikiem wyruszali autokarem na szlaki turystyczne Dolnego Śląska. Pierwszego dnia pobytu, uczestnicy projektu otrzymali możliwość zwiedzania z użyciem pojazdów Melex Starego Miasta, Ostrowa Tumskiego, Hali Stulecia oraz Dzielnicy Czterech Wyznań. W następnych dniach podziwiali:

PANORAMĘ RACŁAWICKĄ
We Wrocławiu jako jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie zobaczyć można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło (15x114m), dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście), “przenosi” widza w inną rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju.

KOLEJKOWO
Jest to ogromną makieta, tętniącą życiem i przedstawiającą wspaniały Dolny Śląsk. Dołożono wszelkich starań, aby jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość i przedstawić życie miniaturowych mieszkańców Kolejkowa, ukazując ich w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego.

PUNKT WIDOKOWY SKY TOWER
Na 49. piętro naszych wycieczkowiczów zawiozła winda, która tę trasę pokonuje w minutę. Jest to miejsce obowiązkowe dla wszystkich miłośników fantastycznych widoków Wrocławia i okolic.

HYDROPOLIS
To miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw.

ZOO i AFRYKARIUM
Główna myśl przewodnia Afrykarium to prezentacja różnorodnych ekosystemów związanych ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu, pod ogólnym hasłem „życiodajne wody Afryki”.

ZAMEK KSIĄŻ
Jest jednym z największych zamków w Polsce i Europie i jednocześnie największym zamkiem na Dolnym Śląsku. Zbudowany na urwistym skalnym cyplu, na wysokości 395 m n.p.m., otoczony głęboką kotliną porośniętą lasem. Niegdyś nazywany był „perłą Śląska”, a także „zamkiem z bajki”. Położony na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego jest budowlą charakteryzującą się różnymi stylami architektury, posiadającą ponad 400 pomieszczeń.

KOŚCIÓŁ POKOJU
Do odwiedzania miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO nie trzeba nikogo specjalnie namawiać. Obiekty wpisane na tę listę to wyjątkowe perły wśród zabytków. Świdnica może poszczycić się takim zabytkiem, a jest nim Kościół Pokoju, największy drewniany kościół w Europie.

DUSZNIKI ZDRÓJ
To doskonałe miejsce wypoczynku i regeneracji sił. Znajdą tu coś dla siebie zarówno ci, którzy szukają ciszy i spokoju jak i wytrawni turyści. Miejscowość położona na wysokości ok. 580 m n.p.m. u podnóża Gór Bystrzyckich w południowo-zachodniej części Kotliny Kłodzkiej. Uzdrowisko od 1769r. Największym bogactwem naturalnym Dusznik są źródła leczniczych wód mineralnych, których uczestnicy projektu mogli zakosztować.